FLEXI BEE

FAQ

Verejný carsharing zvyčajne prevádzkuje firma alebo spoločnosť, ktorej zákazníci, prípadne členovia môžu na základe členstva v danej spoločnosti, či registrácii, túto službu využívať. Prevádzkovateľom systému môže byť takto vytvorená obchodná spoločnosť, alebo napríklad družstvo, či verejne prospešná spoločnosť.

Zásadnou a revolučnou myšlienkou tohto konceptu verejného carsharingu je fakt, že nie je potrebné vozidlo si prenajímať na celý deň a zložito vyzdvihovať a vracať v sídle poskytovateľa. Zákazník totiž využíva akýkoľvek automobil daného prevádzkovateľa, ktorý je práve k dispozícii, a ktorý je mu najbližšie, pričom platí iba za dobu, kedy vozidlo využíva. A v tom je zásadný rozdiel medzi carsharingom a klasickým požičiavaním vozidiel v požičovniach.

Vozidlá v tomto systéme nie sú umiestnené len v jednej požičovni na jednom mieste, ale po celom meste. Stoja buď na vyhradených stojiskách alebo sú zaparkované kdekoľvek. Zákazník potom pomocou internetu či aplikácie v mobilnom telefóne ľahko zistí, kde stojí najbližšie vozidlo, či je pre jazdu dostupné a zároveň si ho aj zarezervuje. Ako registrovaný člen systému si potom auto jednoducho otvorí pomocou svojej karty a jazdí s vozidlom tam, kam potrebuje. Po zaparkovaní je potom vozidlo k dispozícii ďalším zákazníkom, ktorí si ho opäť pomocou aplikácie môžu nájsť a využiť.

Medzi klasickou auto požičovňou a carsharingom je niekoľko zásadných rozdielov. Vyplývajú zo samej podstaty carsharingu a tou je, umožniť ľuďom využívať kedykoľvek automobil a pritom ho nemusieť vlastniť a starať sa o neho.

CarSharingové vozy sú Vám bližšie
Carsharing sa snaží mať vozidlá rozmiestnené po celom meste na čo najviac miestach, tak aby ste vždy mali nejaký automobil v pohodlnej dochádzkovej vzdialenosti. Nie je nutné teda cestovať cez celé mesto do vzdialenej auto požičovne, ale „svoje“ vozidlo si jednoducho vyzdvihnete na ulici blízko miesta Vášho bydliska alebo pracoviska.

CarSharing je Vám dostupný rýchlejšie
Aby ste mohli carsharing využívať, stačí, ak navštívite poskytovateľa tejto služby len raz a uzavriete jedinú – rámcovú zmluvu, na základe ktorej Vám prevádzkovateľ vydá čipovú kartu pre prístup do vozidiel v systéme. Následne si už len sami prostredníctvom internetu alebo mobilných aplikácií nájdete najbližšie vozidlo, rezervujete si ho a prostredníctvom karty tiež otvoríte a môžete ísť. Nemusíte ísť pre každé požičanie auta osobne za prevádzkovateľom a znovu a znovu uzatvárať príslušné zmluvy.

Carsharingové vozidlo si prenajmete len na dobu, na ktorú skutočne potrebujete
Carsharing je výnimočný tým, že si automobil môžete požičať a zaplatiť iba na dobu, na ktorú ho skutočne potrebujete. Potrebujete len zaviezť dieťa do školy či ísť na veľký nákup? Potom si auto jednoducho požičiate len na potrebný čas a potom ho zase vrátite. Nemusíte tak platiť za celý deň, ale len za skutočný čas, na ktorý auto potrebujete.

Spolupráca carsharingových spoločností s auto požičovňami
Vo svete vnímame trend, že carsharingové spoločnosti a autopožičovne často spolupracujú. Zdá sa Vám to nelogické prečo sa vlastne konkurenti navzájom dopĺňajú? V skutočnosti carsharing nekonkuruje klasickým požičovniam, ale naopak rozširuje ich ponuku a naopak. Všeobecné sa dá povedať, že na dlhodobé požičanie automobilu sa Vám oplatí klasická požičovňa auta, na krátkodobé potom carsharing. Z tohto dôvodu tiež jednotliví prevádzkovatelia ponúkajú svojim zákazníkom vzájomné zľavy, či ďalšie služby.

Rozdiel je v tom, že vo verejnom carsharingu si autá môže prenajať ktokoľvek, kto je prihlásený do služby a nájde si v aplikácii odparkované autá na rôznych miestach. V komunitnom carsharingu je to len vybraná komunita ľudí (zamestnanci firiem v biznis centrách či firmách, mladé rodiny na sídliskách či návštevníci hotelov…), ktorí sú väčšinou v blízkom dosahu k trvalému parkovaciemu miestu s nabíjacou stanicou.

Komunitný carsharing je moderný spôsob zdieľania a požičiavania vozidiel určený len pre danú komunitu ľudí. Existuje celý rad modelov carsharingu, no všetky majú jedno spoločné – viac osôb využíva jeden automobil. Carsharing je teda služba, ktorá svojim zákazníkom umožňuje využívať automobil bez toho, aby ho museli vlastniť, či sa starať o jeho prevádzku a údržbu.

Komunitné zdieľanie vozidiel znamená pre nás všetkých menej hluku, menej nečistôt a viac parkovacích miest. Fungujeme hlavne v biznis centrách, v mestských oblastiach, vo firmách či v hoteloch. Chceme obmedziť znečistenie ovzdušia v mestách a preto v službe používame elektrické vozidlá.

Nie, nemáme takéto ambície, vnímame sa len ako cenný doplnok k rôznym typom mestskej dopravy. Každý nech si vyberie to čo mu najviac vyhovuje: bicykel, motorku, autobus, taxi, niekedy vlak a inokedy aj auto. 

Služba flexiBee je určená pre komunitu ľudí a je založená na princípe zdieľania elektrických vozidiel. Sme presvedčení, že spoločná elektrická mobilita bude mať úžitok pre nás a pre naše životné prostredie. Pracujeme na tom, aby sme našu službu dostali do ešte väčšieho počtu našich miest.

Službu flexiBee využívajú hlavne zamestnanci v spoločnostiach, ktoré sídlia v biznis centrách a úradoch verejnej správy, mladé rodiny, fyzické osoby, návštevníci hotelov či malí podnikatelia a živnostníci. Skrátka všetci tí, ktorí potrebujú jazdiť vozidlom, ale hľadajú lacnejšiu variantu než aby museli automobil fyzicky vlastniť.

Áno, celá naša flotila Renault ZOE je elektrická. Je to preto, že elektrický motor je jednoducho najlepším automobilovým riešením pre naše mestá. V krátkom čase rozšírime našu službu aj o elektrické skútre.

Nie, platíte len za prenajatý čas bez obmedzenia kilometrov.

Áno. Všetky vozidlá sú poistené povinným ručením. Poplatky za povinné ručenie sú už zahrnuté v cenách za službu.

Všetky naše vozidlá sú vo výbave: automatická prevodovka, štart-stop systém, klimatizácia, rádio, navigácia, Bluetooth, cúvacia kamera, predné airbagy, ABS, monitorovací GPS systém a iné doplnky… 

Musíte mať aspoň 18 rokov a byť vlastníkom vodičského preukazu skupiny: B alebo B1

Musíte mať platný vodičský preukaz skupiny: B alebo B1

Riadenie a ovládanie elektrického vozidla je jednoduché. Oproti benzínovému autu sa stretnete v elektrickom aute s týmito rozdielmi:

 • Nožné pedále sú len dva: pravý pedál na pridávanie rýchlosti (plynový pedál) a ľavý pedál je brzda. Oba tieto pedále sa obsluhujú len pravou nohou. Ľavú nohu v elektrickom aute vôbec nepoužívame.
 • Radiaca páka na prepínanie prevodových stupňov nahradzuje páka na radenie režimov:
  • P – znamená Parkovací režim.
  • R – označuje Reverse, čiže spiatočku.
  • N – sa používa na označovanie Neutrálu.
  • D – predstavuje režim Drive a používa sa na jazdu vpred. u rozjazdu.
 • Elektromobily majú k dispozícii maximálny krútiaci moment v celom spektre otáčok. To znamená, že už od prvej otáčky je k dispozícii plný výkon motora. Vďaka tomu majú elektromobily lepšiu akceleráciu a pružné zrýchlenie.
 • Elektrické auto je tiché, dávajte preto väčší pozor hlavne na chodcov, ktorí ho nepočujú.

Pozrite si jednoduché video v aplikácii v sekcii „Návody – Jazda s flexiBee“, kde nájdete veľa užitočných tipov pre jazdu na elektrickom aute.

Za registráciu do služby zaplatí zákazník nízky jednorazový administratívny poplatok.

Mobilná aplikácia flexi-Bee je bezplatná a je k dispozícii pre Android aj iOS. Stiahnuť sa dá prostredníctvom obchodu Google Play alebo  App Store pod názvom flexi-Bee

Hneď ako obdržíte e-mail s heslom a prihlásite sa do mobilnej aplikácie, môžete si kedykoľvek počas prevádzkových hodín zarezervovať auto podľa nasledujúcich krokov:

 • Prihláste sa do mobilnej aplikácie flexiBee
 • Vyhľadajte si voľný termín na danom aute
 • Rezervujte si čas a konkrétny automobil
 • Stojíte pri aute? Postupujte podľa krokov v aplikácii a odomknite si auto.

Ubezpečte sa, že máte so sebou svoj vodičský preukaz a postupujte podľa pokynov v aplikácii:

 • Skontrolujte, či nie je automobil zvonku poškodený, poškriabaný či výrazne znečistený
 • Skontrolujte čistotu vozidla v interiéri
 • Vyberte si elektronickú kľúčenku z priehradky pred spolujazdcom
 • Do aplikácie zapíšte stav km, ktorý je vpravo na palubnom paneli
 • Stlačte brzdový pedál a stlačte tlačidlo START / STOP

Ak vidíte poškodenie, či hrubé znečistenie vozidla, zapíšte to do aplikácie alebo nám zavolajte na servisné číslo, ktoré nájdete v aplikácii.

Áno, pozorne si prosím prezrite vozidlo pred začatím prenájmu. K Vašej ochrane a vylúčeniu zodpovednosti musia byť všetky poškodenia, či výrazné nečistoty, nahlásené pred začatím jazdy. Ak je vozidlo poškodené alebo je výrazne znečistené, je potrebné to zapísať do aplikácie.

Áno, zrušiť Vašu rezerváciu môžete bez poplatku, ale najneskôr hodinu pred nástupom na rezerváciu. 

Nič sa nedeje, pretože všetky vozidlá v službe flexiBee sú havarijne poistené. Havárie a krádeže sú vybavené rovnako, ako v prípade, že máte vlastné vozidlo iba s tým rozdielom, že my všetko zariadime za Vás. Zákazník zaplatí len spoluúčasť, tak ako by zaplatil, keby automobil vlastnil.

Riadenie a ovládanie elektrického vozidla je jednoduché. Oproti benzínovému autu sa stretnete v elektrickom aute s týmito rozdielmi:

 • Nožné pedále sú len dva: pravý pedál na pridávanie rýchlosti (plynový pedál) a ľavý pedál je brzda. Oba tieto pedále sa obsluhujú len pravou nohou. Ľavú nohu v elektrickom aute vôbec nepoužívame.
 • Radiaca páka na prepínanie prevodových stupňov nahradzuje páka na radenie režimov:
  • P – znamená Parkovací režim.
  • R – označuje Reverse, čiže spiatočku.
  • N – sa používa na označovanie Neutrálu.
  • D – predstavuje režim Drive a používa sa na jazdu vpred.
 • Elektromobily majú k dispozícii maximálny krútiaci moment v celom spektre otáčok. To znamená, že už od prvej otáčky je k dispozícii plný výkon motora. Vďaka tomu majú elektromobily lepšiu akceleráciu a pružné zrýchlenie.
 • Elektrické auto je tiché, dávajte preto väčší pozor hlavne na chodcov, ktorí ho nepočujú.

Pozrite si jednoduché video v aplikácii v sekcii „Návody – Jazda s flexiBee“, kde nájdete veľa užitočných tipov pre jazdu na elektrickom aute.

Auto môžete zaparkovať kdekoľvek na miestach, ktoré sú na parkovanie určené.

Pokiaľ máte auto prenajaté, tak môžete v priebehu svojej rezervácie parkovať kdekoľvek. Odovzdanie vozidla a ukončenie doby prenájmu musí ale prebiehať len na tom istom mieste kde ste si auto prevzali.

Po odovzdaní vozidla cez aplikáciu flexiBee už nie je možné, bez ďalšej rezervácie, do vozidla vstúpiť, preto si prosím skontrolujte, či máte všetky Vaše veci z auta vybraté.

 • Vozidlo zaparkujte na miesto, z ktorého ste si ho požičali.
 • Zavrite všetky okná a dvere, rovnako aj kufor.
 • Riadiacu páku dajte do polohy PARK a zatiahnite ručnú brzdu.
 • Stlačte tlačidlo START/STOP, čím vypnete motorovú časť vozidla.
 • V aplikácii stlačte tlačidlo „Odovzdať“ a postupujte podľa popisov v jednotlivých krokoch. Skontrolujte interiér, ktorého bezchybný stav potvrdíte pri odovzdávaní vozidla v aplikácii, rovnako ako aj exteriér vozidla.

V prípade, ak Vás aplikácia vyzve na pripojenie vozidla k napájaniu, stlačte tlačidlo otvorenia konektoru napájania (tlačidlo s piktogramom zástrčky), ktoré sa nachádza naľavo dole od volantu, prípadne na elektronickom kľúči. Prejdite k prednej časti vozidla, otvorte dvierka znaku Renault, následne čiernu krytku samotnej zásuvky napájacieho konektora a zastrčte napájací kábel. So zástrčkou už nemanipulujte, úspešné zapojenie bude notifikované zvukovým signálom.

Kľúče od vozidla zasuňte do štrbiny na to určenej v priehradke napravo od vodiča. Po úspešnom zaznamenaní prítomnosti kľúča snímač vydá akustický signál. Po tomto akustickom signály sa Vám bude dať v aplikácii úspešne odkliknúť tlačidlo „Odovzdať kľúče“. V aplikácii pokračujte ďalej k „Zamknúť vozidlo“ a k dokončeniu odovzdávania vozidla.

Majte prosím na pamäti, že odovzdať vozidlo v aplikácii bude možné iba vtedy, ak budú všetky dvere, predný a zadný kufor správne zatvorené, okná vytiahnuté a zasunutý elektronický kľúč v štrbine v priehradke pred spolujazdcom. Dvierka na napájaciu zásuvku v logu Renault musia byť zatvorené taktiež, ak je však nutné napájať vozidlo, musí byť zasunutý konektor napájania v zásuvke.

Služba flexiBee je primárne určená na prepravu a vozenie v mestách. Ako doprava na veľké vzdialenosti je služba nevhodná, nakoľko majú elektrické vozidlá Renault ZOE po plnom nabití dojazd okolo 250 km. Tento dojazd je úzko spojený s viacerými faktormi, ktoré ho ovplyvňujú ako: štýl jazdy vodiča, rýchlosť jazdy nad 100km/h, zapnuté spotrebiče v lete alebo v zime: klimatizácia, kúrenie, vyhrievanie sedadiel, ECO režim a iné… Z týchto skutočností vyplýva, že reálny dojazd automobilu po plnom nabití je bez obmedzení v lete okolo 280 km a v zime okolo 250 km.

Vozidlo si môžete jednorázovo prenajať na max. 4 hodiny denne.

Bohužiaľ nie, k cestám do zahraničia sa nesmú vozidlá flexiBee používať, kvôli rozdielnym legislatívnym podmienkam v týchto susediacich štátoch. Opustenie územia SR povedie k uloženiu pokuty.

K ukončeniu prenájmu je potrebné, aby ste zaparkovali vozidlo na vyhradené miesto tam, kde ste si ho na začiatku prenájmu prevzali. Skontrolujte prosím, či sú okná, dvere a veko kufra zatvorené, preveďte volič automatickej prevodovky do polohy „P“ (PARK). Zatiahnite ručnú brzdu a vypnite zapaľovanie stlačením tlačidla „STOP“. Vystúpte z vozidla, zatvorte dvere a v mobilnej aplikácii stlačte tlačidlo „UKONČIŤ“. Uistite sa, prosím, že je vozidlo uzamknuté zatiahnutím kľučky na dverách vodiča.

Áno, autá v službe flexiBee môžu kedykoľvek jazdiť na diaľnici, vozidlá majú diaľničnú známku. Myslite však vždy na technické parametre elektrického vozidla Renault ZOE a jeho dojazd. Na plné nabitie má elektromobil dojazd v ideálnych podmienkach okolo 250 km a je závislý na štýle jazdy a zapnutých spotrebičoch.

Nie, nakoľko si prenajímate len čas a neúčtujú sa Vám prejdené kilometre. Myslite však vždy na technické parametre elektrického vozidla Renault ZOE a jeho dojazd. Na plné nabitie má elektromobil dojazd v ideálnych podmienkach okolo 250 km a je závislý na štýle jazdy a zapnutých spotrebičoch.

Na otvorenie auta a začatie prenájmu nepotrebujete kľúče – auto otvoríte pomocou mobilnej aplikácie flexiBee.

V procese preberania vozidla v aplikácii flexiBee si elektronické kľúče vyberiete zo štrbiny v priehradke a následne (po ukončení preberania vozidla v aplikácii) môžete vozidlo naštartovať tlačidlom START/STOP.

Vozidlo nesmiete používať pre pretekanie, výučbu riadenia, ťahanie prívesov alebo k jazdám mimo cesty. Auto nemôžete prenajímať iným osobám.

Všetky potrebné doklady od vozidla (technický preukaz, doklad o poistení, kontakty a iné…) sa nachádzajú v zložke v priehradke pred spolujazdcom. Ak sa tam doklady nenachádzajú, nahláste, prosím, túto skutočnosť na kontaktné čísla ktoré nájdete v mobilnej aplikácii flexiBee

Samozrejme, automobil je stavaný na prevoz ďalších 4 osôb okrem šoféra.

Prevoz zvierat v aute je povolený len za predpokladu, že je zviera prevážané v špeciálnej a vhodnej prepravnej klietke a nedochádza ku kontaktu zvieraťa s interiérom vozidla. Prevoz veľkých zvierat je zakázaný. V prípade zanechania srsti vo vozidle Vám bude uložená pokuta podľa Všeobecných zmluvných podmienok.

Prevoz ťažkého nákladu nie je povolený.

Ihneď vytočte číslo 112 a vyčkajte príchod Polície SR. Taktiež, prosím zavolajte na našu zákaznícku linku a informujte nás o nehode. Číslo zákazníckej linky vždy nájdete v aplikácii flexiBee alebo v zložke s dokladmi od vozidla, ktorá sa nachádza v priehradke pred spolujazdcom. V prípade nutnosti môžete použiť aj službu Renault Assistance na telefónnom čísle: 0800 166 166

Zavolajte na našu zákaznícku linku a informujte nás o tejto udalosti. Číslo zákazníckej linky vždy nájdete v aplikácii flexiBee alebo na webe: www.flexi-bee.eu

Stačí zavolať nášmu tímu služieb zákazníkom a oni sa postarajú aby ste dostali vaše veci späť. Taktiež, ak počas jazdy nájdete niečo vo vozidle, informujte nás – ďalší člen bude vďačný za vašu pomoc.

V prípade poruchy vozidla či prázdnej pneumatiky nám, prosím, zavolajte na našu zákaznícku linku a informujte nás o poruche vozidla. Číslo zákazníckej linky vždy nájdete v aplikácii flexiBee alebo v zložke s dokladmi od vozidla, ktorá sa nachádza v priehradke pred spolujazdcom. Rozhodne sa nepokúšajte o opravu vlastnými silami bez konzultácie s nami.

Značka: Renault ZOE R110
Motor: Elektrický synchrónnyVýkon: 109 kW
Batéria: 400 V, 41 kW, lítium-iónová
Maximálna rýchlosť: 135 km/h
Dojazd: 300 km (cca.280 km letný a 250 km zimný)
Hmotnosť aj s batériou: 1.555 kg
Počet miest: 5
Kufor: 338 l

Vzhľadom na obmedzený dojazd elektrického vozidla je určená maximálna vzdialenosť polomeru od miesta prevzatia vozidla približne 60 km, a výlučne iba ma území Slovenskej republiky.

Počas jazdy musíte mať so sebou platný vodičský preukaz a odporúčame mať nabitý mobil.

Samozrejme, automobil je stavaný na prevoz ďalších 4 osôb okrem šoféra

Nie! Riadiť auto ako užívateľ služby flexiBee ste oprávnený iba Vy.

Áno, všetky naše vozidlá majú v priehradke pred spolujazdcom umiestnený nabíjací USB kábel pre všetky druhy smartfónov. Po použití vráťte nabíjací kábel opäť do priehradky.

Plne nabitý elektromobil Renault ZOE má dojazd až 300 km (cca.280 km letný a 250 km zimný). Na displeji vozidla je neustále vidieť aktuálny stav batérie a dojazdu.

Zvyčajne nie je potrebné, aby zákazník elektromobil počas svojej rezervácie alebo po jej ukončení dal automobil na nabíjanie, nakoľko sa elektromobil väčšinou nabíja v noci. V prípade, že by to potrebné bolo, mobilná aplikácia flexiBee pri odovzdávaní vozdila vyzve používateľa, aby ho pripojil k nabíjačke a krok za krokom ho prevedie postupom, ako to urobiť.

Všetky naše vozidlá sú vybavené USB nabíjacím káblom s konektormi pre všetky typy mobilných telefónov. Tento kábel je umiestnený v priehradke pred spolujazdcom, takže si môžete počas jazdy mobil bez problému dobíjať.

Vozidlo môžete parkovať len na vyhradených parkovacích miestach. Zakaždým sa uistite, že neblokujete iné vozidlá. Nikdy neparkujte na pešej zóne alebo na miestach, ktoré nie sú určené pre parkovanie automobilov. Jazdu ukončujete vždy na mieste kde ste si ho prevzali.

Pri používané služby flexiBee ste povinní dodržiavať Pravidlá cestnej premávky. Preto máte zodpovednosť za všetky pokuty, ktoré dostanete počas doby vypožičania vozidla alebo za zlé parkovanie počas výpožičky.

Po odovzdaní vozidla cez aplikáciu flexiBee už nie je možné, bez ďalšej rezervácie, do vozidla vstúpiť, preto si prosím skontrolujte, či máte všetky Vaše veci z auta vybraté.

 • Vozidlo zaparkujte na miesto, z ktorého ste si ho požičali.
 • Zavrite všetky okná a dvere, rovnako aj kufor.
 • Riadiacu páku dajte do polohy PARK a zatiahnite ručnú brzdu.
 • Stlačte tlačidlo START/STOP, čím vypnete motorovú časť vozidla.
 • V aplikácii stlačte tlačidlo „Odovzdať“ a postupujte podľa popisov v jednotlivých krokoch. Skontrolujte interiér, ktorého bezchybný stav potvrdíte pri odovzdávaní vozidla v aplikácii, rovnako ako aj exteriér vozidla.

V prípade, ak Vás aplikácia vyzve na pripojenie vozidla k napájaniu, stlačte tlačidlo otvorenia konektoru napájania (tlačidlo s piktogramom zástrčky), ktoré sa nachádza naľavo dole od volantu, prípadne na elektronickom kľúči. Prejdite k prednej časti vozidla, otvorte dvierka znaku Renault, následne čiernu krytku samotnej zásuvky napájacieho konektora a zastrčte napájací kábel. So zástrčkou už nemanipulujte, úspešné zapojenie bude notifikované zvukovým signálom.

Kľúče od vozidla zasuňte do štrbiny na to určenej v priehradke napravo od vodiča. Po úspešnom zaznamenaní prítomnosti kľúča snímač vydá akustický signál. Po tomto akustickom signály sa Vám bude dať v aplikácii úspešne odkliknúť tlačidlo „Odovzdať kľúče“. V aplikácii pokračujte ďalej k „Zamknúť vozidlo“ a k dokončeniu odovzdávania vozidla.

Majte prosím na pamäti, že odovzdať vozidlo v aplikácii bude možné iba vtedy, ak budú všetky dvere, predný a zadný kufor správne zatvorené, okná vytiahnuté a zasunutý elektronický kľúč v štrbine v priehradke pred spolujazdcom. Dvierka na napájaciu zásuvku v logu Renault musia byť zatvorené taktiež, ak je však nutné napájať vozidlo, musí byť zasunutý konektor napájania v zásuvke.

Áno, počas výpožičky vozidlo môžete zaparkovať aj v podzemných garážach. Na zamknutie a odomknutie vozidla použite elektronický kľúč od vozidla, ktorý je umiestnený v priehradke pred spolujazdcom.

Skontrolujte zatvorenie všetkých dverí, okien, kufra a dvierok krytu napájania vozidla (znak Renault vpredu na vozidle), prípadne, či prebieha napájanie (ak ste ho predtým zapojili k zástrčke) blikaním (dýchaním) nápisu ZOE nad napájacím konektorom. Rovnako bude napájanie notifikované aj na displeji vnútri vozidla.

Je to jednoduché, najskôr zaparkujte vozidlo. Po vystúpení z vozidla si nezabudnite so sebou vždy zobrať elektronickú kľúčenku, ktorá sa nachádza v priehradke pred spolujazdcom. Stiskom tlačidla na elektronickej kľúčenke so symbolom „zamknutého zámku“ si auto uzamknete. Auto si opäť odomknete stiskom tlačidla so symbolom „otvoreného zámku“. Auto odomkne dvere a Vy môžete pokračovať v jazde.

V našej službe platíte len za prenajatý čas vozidla, nie za prejazdené km. Cena závisí od toho, ktorý balík služieb máte predplatený. Cena jednotlivých balíkov služieb sa pohybuje od 9 do 14,- € / hod

Nie, za rezerváciu neplatíte nič. Platíte len za čas, počas ktorého ste si automobil prenajali. Za registráciu zaplatí zákazník jednorazový nízky administratívny poplatok.

Každý zaradený užívateľ do služby flexiBee má možnosť vidieť v aplikácii presnú cenu za rezervovaný čas pri vytváraní svojej rezervácie.

Firemný zákazník má platby za službu realizované sumárne, raz mesačne. Súkromná osoba má priamo v aplikácii možnosť uhradiť súkromnú jazdu pomocou platobnej brány,  ktorá je súčasťou aplikácie.

Auto má uzatvorené havarijné poistenie. V prípade poistnej udalosti,  ktorú spôsobil používateľ  je spoluúčasť  5% maximálne však do výšky 166,-€ .

Aby sme Vám v prípade nehody mohli pomôcť, kontaktujte nás čo najskôr na telefónnom čísle technickej podpory: 0903 236 831

V úložnom priečinku pred spolujazdcom nájdete v zložkách Dokumenty s  inštrukciami a aj Formulár o nehode. Formulár nám musíte poslať najneskôr do 24 hodín od nehody na mailovú adresu: info@flexi-bee.eu

Pri odovzdávaní vozidla je v aplikácii možnosť  popísať poškodenie vozidla. V prípade nejasnosti volať technickú podporu: 0903 236 831

Počas jazdy ste povinný dodržiavať dopravné predpisy. Všetky pokuty ktoré dostanete počas doby vypožičania alebo za zlé parkovanie, Vám budú zosobnené.

Počas jazdy musíte mať pri sebe platný vodičský preukaz. Pre prípad policajnej kontroly nájdete všetky potrebné dokumenty od vozidla v zložke ktorá je uložená v priehradke pred spolujazdcom.

Nie, nikdy. Auto môžete šoférovať iba Vy, ako oprávnený používateľ služby flexiBee. 

Návrhy na zlepšenia alebo nedostatky nám prosím zavolajte, prípadne napíšte priamo do aplikácie, alebo ich pošlite na mailové adresy ktoré nájdete v aplikácii alebo na našom webe: www.flexi-bee.eu